16. Obrtničke sportske igre okupile rekordan broj sudionika

Gotovo 1000 obrtnica i obrtnika iz svih krajeva Hrvatske prisustvovalo je ovogodišnjim 16. Obrtničkim sportskim igrama (OSI) u Malom Lošinju, od 9. do 12. svibnja 2023. godine, gdje su pokazali svoje sportsko umijeće.

Sudionici su se natjecali se u osam sportskih disciplina. Srčano se navijalo i bodrilo kuglašice i kuglaše, tenisačice i tenisače, stolnotenisačice i stolnotenisače, nogometaše, odbojkašice i odbojkaše. Snage su se odmjerile i u boćanju te potezanju užeta, a preciznost u pikadu. Kao pokazni sport igrala se ulična košarka, na veliko zadovoljstvo brojnih gledatelja.

Ukupno je 12 komora osvajalo medalje na 16. Obrtničkim sportskim igrama.

Kad su se svi uspjesi zbrojili, poredak je sljedeći:

1. Obrtnička komora Zagreb - 30  bodova
  2. Obrtnička komora Primorsko-goranske županije - 24 boda
  3. Obrtnička komora Istarske županije - 14 bodova
  4. Obrtnička komora Požeško-slavonske županije - 11 bodova
  5. Obrtnička komora Karlovačke županije - 8 bodova
  6. Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije - 6 bodova
  7. Obrtnička komora Zadarske županije, Obrtnička komora Varaždinske županije i Obrtnička komora Krapinsko zagorske županije 5 bodova (zlatna medalja)
  8. Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije 5 bodova (srebrna i brončana medalja)
  9. Obrtnička komora Brodsko-posavske županije i Obrtnička komora Vukovarsko-srijemske županije 3 boda

Trofej Fair Play 16. Obrtničkih sportskih igara dodijeljen je članicama i članovima Obrtničke komore Međimurske županije. Iako nisu imali ekipne predstavnike, slagali su ekipe kao pojedinci i sudjelovali u natjecanjima te pokazali volju, želju i srčanost.

Poredak ukupnih rezultata natjecanja po sportovima dostavljamo u Biltenu 16. OSI u pdf.

Ikona PDF datoteke