Održana 1. konstituirajuća sjednica Ceha za ribarstvo i akvakulturu Hrvatske obrtničke komore

U srijedu 18. siječnja 2023. u prostorijama Hrvatske obrtničke komore održana je 1. konstituirajuća sjednica Čeha za ribarstvo i akvakulturu HOK-a u mandatnom razdoblju 2022. – 2026.

Sjednici je prisustvovalo svih sedam imenovanih članova Sekcije koje je uvodno pozdravio novoizabrani predsjednik Čeha Stjepan Nedoklan. Prisutne je pozdravio i predsjednik HOK-a Dalibor Kratohvil koji je ovaj Čeh istaknuo kao dobar primjer uspješnog funkcioniranja čehova.

Na sjednici je dogovoreno da će se, kao i do sada, održavati četiri sjednice Čeha godišnje, a po potrebi i dodatne video sjednice.

Kao glavna problematika koju je potrebno riješiti ove godine jesu ribarski alati plivarice i koće, a također je zaključeno da je potrebno zatražiti sastanak s Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture te Ministarstvom poljoprivrede, Upravom ribarstva.