Provedba ispita kojim se dokazuje osnovno znanje o poučavanju učenika

Ispit kojim se dokazuje osnovno znanje o poučavanju učenika

25.01.2021. Hrvatska obrtnička komora započinje s provedbom ispita kojim se dokazuje osnovno znanje o poučavanju učenika na naukovanju.
Osobe koje u skladu sa Zakonom o obrtu udovoljavaju uvjetima da postanu mentori, a nemaju položen majstorski ispit, u svrhu ishođenja dozvole (licencije) za provedbu naukovanja trebaju položiti ispit kojim se dokazuje osnovno znanje o poučavanju učenika na naukovanju.

Ispit će se provoditi u Obrtničkoj komori Zadarske županije, Široka ulica 1, Zadar.

Prijave sa potrebnom dokumentacijom  dostavljaju se osobno, na istoj adresi,  Savjetniku za strukovno i cjeloživotno obrazovanje u obrtništvu gđa. Lidiji Udiljak

ISPITNI ROKOVI kroz godinu:

br. roka naziv roka rok za prijavu ispita

provedba ispita

prvi proljetni 04. veljače

25.02. - 31.03.2021.

drugi ljetni 29. travnja

20.05. - 14.06.2021.

treći jesenski 06. rujna

27.09. - 29.10.2021.

četvrti zimski 26. listopada

16.11. - 15.12.2021.

ROK za prijavu je 21 dan prije početka ispitnog roka.

Rok za prijavu u Obrtničkoj komore Zadarske županije na proljetni ispitni rok u 2021. godini je do 04. veljače 2021.

Proljetni Ispitni rok će se u Obrtničkoj komore Zadarske županije obaviti od 25. veljače do 31. ožujka 2021.

UVJETI ZA PRISTUPITI ISPITU: Osobe koje imaju završeno najmanje srednje strukovno obrazovanje na razini 4.1 Hrvatskog kvalifikacijskog okvira  (trogodišnje srednje strukovno obrazovanje)

POTREBNA DOKUMENTACIJA:
Prijavnica - u Komori
- Rodni list – kopija,
- Osobna iskaznica ili putovnica – kopija,
- Svjedodžba o završenoj srednjoj školi (minimalna razina 4.1) ili druga javna isprava kao dokaz stečene razine kvalifikacije – kopija,
- Dokaz o uplati akontacije ili ukupne cijene ispita

CIJENA ISPITA
U skladu s Pravilnikom o načinu i postupku provedbe ispita kojim se dokazuje osnovno znanje o poučavanju učenika na naukovanju iznosi 800,00 kuna.
Svaki kandidat prilikom službene prijave ispita uplaćuje akontaciju za polaganje ispita u iznosu od 200,00 kuna. Iznos akontacije sadržan je u cijeni ispita. Najkasnije do izlaska na pisani dio ispita kandidat je dužan uplatiti preostali dio iznosa od 600,00 kuna.

Uplaćuje se na žiro račun Obrtničke komore Zadarske županije:
IBAN: HR2924020061100071365
model: HR05
poziv na broj odobrenja : 410 - OIB

STRUKTURA ISPITA:
Ispit se polaže u dva dijela pred tročlanom ispitnom komisijom:
a) pismeno /pismeni dio ispita može trajati max 90 min.
b) Praktično uz OBAVEZNU PISMENU NASTAVNU PRIPREMU prema zadatku koji odredi ispitna komisija

Više informacija o uvjetima ishođenja dozvole (licencije) možete pronaći na poveznici https://www.hok.hr/obrazovanje/strukovno-obrazovanje-za-programe-vezanih-obrta/licenciranje.