HOK Obrtnik plus: Osigurajte povoljniju cijenu električne energije i zaštitite svoje poslovanje

Hrvatska obrtnička komora suradnjom s HEP Opskrbom kroz projekt HOK Obrtnik plus omogućuje najpovoljnije cijene i uvjete koji mogu ponuditi u trenutku ugovaranja usluga.

Pozivamo vas da iskoristite pogodnosti i osigurate povoljnu cijenu električne energije kroz sporazum HOK-a i HEP Opskrbe koji je na snazi ​​do 31. ožujka 2022. godine.

Članovi HOK-a sklapaju ugovor na rok od 2 godine i HEP Opskrba jamči ugovorenu cijenu za jednu godinu te će, bez obzira na nepovoljna tržišna kretanja i očekivani porast cijene, ispoštovati svoju ugovornu obavezu u pogledu komercijalnih uvjeta sve do isteka ugovora o opskrbi.

HEP Opskrba korigira uvjete svaka 3 mjeseca za članice HOK-a kojima ističe ugovor ili koji prvi put ulazi u ugovorni odnos.

Zbog nepovoljnih tržišnih kretanja za buduće ugovore o opskrbi koji će se primjenjivati ​​od travnja ponuđena cijena električne energije bit će viša, ali i dalje najpovoljnija koja se može ponuditi u trenutku dogovora.

Za sve informacije o uvjetima i pogodnostima te izračun popusta članovi HOK-a trebaju se obratiti prodajnim predstavnicima HEP Opskrbe putem besplatnih telefona HEP Opskrbe 0800 5255. Upit poslati putem e-maila  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.   s imenom i prezimenom, pod nazivom obrt i OIB -om. Od predstavnika HEP Opskrbe zatražite svoju neobvezujuću ponudu i doznajte sve o pogodnostima koje vam je osigurala Hrvatska obrtnička komora.

22.03.2022.
Dodatne informacije:

Nakon što je HEP Opskrba poslala obavijest kupcima kategorije Poduzetništvo o promjeni cijene počevši s 1.5.2022., broj sveukupnih poziva i poslanih upita poduzeću značajno je porastao što je dodatno utjecalo na rokove rješavanja svih zahtjeva i pripadajuće papirologije. Samim time iznimno se povećao i broj upita od strane obrtnika, od kojih neki nemaju mogućnost dobiti cijenu koja je trenutno važeća prema Sporazumu jer ista vrijedi za ugovore koji s primjenom započinju od 1.4.2022.

Pravila potpisivanja novih ugovora su kako slijedi:

1. Kupci koji od ranije imaju sklopljen ugovor po modelu HOK cijene trebaju čekati istek tog ugovora kada će im HEP Opskrba ponuditi nove uvjete temeljem sklopljenog Sporazuma za početak primjene iza 1.4.2022.
  2. Kupci koji imaju od ranije sklopljen ugovor za koji je najavljen porast cijene imat će mogućnost sklapati ugovor po modelu HOK cijene, ali od 1.5.2022. od kada je promjena i najavljena. Kupac ima mogućnost raskida ugovora, a na novi ugovor primijenit će se cijena koju će HEP Opskrba izračunati za razdoblje od 1.5.2022., a koja je prilagođena tržišnim uvjetima.
  3. Novi kupci koji do sada nisu bili kupci HEP Opskrbe mogu sa datumom 1.4.2022. još uvijek sklopiti ugovor, ali sukladno Pravilima o promjeni opskrbljivača do 22.03.2022. potpisani ugovor mora biti poslan na usklađenje Operatoru sustava. Nakon tog roka HEP Opskrba neće dobiti potvrdu o usklađenosti.

Ponavljamo, HEP Opskrba korigira uvjete svaka 3 mjeseca za članove HOK-a kojima ističe ugovor ili koji prvi puta ulaze u ugovorni odnos. Zbog nepovoljnih tržišnih kretanja za buduće ugovore o opskrbi koji će se primjenjivati od travnja, ponuđena cijena električne energije će biti viša, ali i dalje najpovoljnija koja se može ponuditi u trenutku ugovaranja.

Također bismo htjeli napomenuti da novi pregovori s HEP Opskrbom, vezano za daljnje uvjete, još uvijek traju te da u ovoj situaciji molimo za strpljenje. Svakako ćemo Vas pravovremeno izvijestiti o svim najnovijim informacijama.

Unaprijed hvala na razumijevanju i suradnji.