Adresa: 23000 Zadar, Široka ulica 1/III

Ponovno omogućeno slanje robe u SAD putem Hrvatske pošte

Hrvatska pošta je u suradnji s ovlaštenim partnerom, tvrtkom ZONOS, ponovno omogućila slanje robe u pošiljkama u Sjedinjene Američke Države.

Prema Izvršnoj odluci koju je izdao predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, obustavom bescarinskog de minimis tretmana na robu u poštanskim pošiljkama (robu vrijednosti manje od 800 dolara) carine/porezi moraju se platiti prije nego što roba stigne u SAD. Kao privremeno rješenje, Hrvatska pošta ugovorila je s tvrtkom ZONOS mogućnost plaćanja carina/poreza uz pomoć aplikacije ZONOS prije nego što se pošiljka zaprimi za otpremu u SAD.

Nova procedura odnosi se na sve vrste roba koje se u pošiljkama šalju u SAD, uključujući i robu označenu kao „poklon/gift“. Novouvedena procedura ne odnosi se na pošiljke u kojima se šalju dokumenti ili pisano priopćenje, koji se i dalje zaprimaju i otpremaju u SAD na već uobičajeni način.

U skladu s novom procedurom, pošiljatelj treba preuzeti aplikaciju ZONOS i kreirati besplatan račun u aplikaciji, unijeti potrebne podatke o sadržaju pošiljke koju želi poslati u SAD i platiti iznos naveden u aplikaciji. Pošiljku potom treba predati Hrvatskoj pošti zajedno sa ZONOS deklaracijom, odnosno potvrdom da su plaćena carinska i porezna davanja.

Detaljne upute kako registrirati robu i platiti davanja putem aplikacije ZONOS nalaze se na internetskim stranicama Hrvatske pošte.

Obrtnička komora

Zadarske županije

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

DIGITALNO POSLOVANJE OBRTNIKA

PORTAL OBRTNOG REGISTRA

Image

DIZAJN I ODRŽAVANJE: Point Web Factory

     Službene mrežne stranice Obrtničke komore Zadarske županije