Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je Natječaj za provedbu Podmjere 8.6 "Potpora za ulaganja u šumarske tehnologije i preradu, mobilizaciju i marketing šumskih proizvoda" za provedbu tipa operacija 8.6.2 koja se odnosi na Modernizaciju tehnologije, strojeva, alata i opreme u predindustrijskoj preradi drva.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava javne potpore je 147 milijuna kuna, a svrha natječaja je povećanje učinkovitosti, okolišne prihvatljivosti, ergonomije i radnih procesa u predindustrijskoj preradi drva kroz modernizaciju postojećih i uvođenje učinkovitih i okolišno pogodnih tehnologija, strojeva, alata i opreme.

Lista prihvatljivih troškova, između ostalih, uključuje i ulaganja u strojeve i opremu za manipulaciju i skladištenje te primarnu pilansku obradu oblog drva, kao i kupnju strojeva, alata, uređaja i opreme za proizvodnju peleta, briketa i cijepanog ogrjevnog drva te ulaganja u izgradnju i rekonstrukciju objekata te kupnju nove i rabljene opreme za proizvodnju, sušenje, parenje, skladištenje i zaštitu drvnih proizvoda.

Prihvatljivi korisnici potpore su obrti, trgovačka društva i zadruge u rangu mikro, malog i srednjeg poduzeća, pri čemu visina javne potpore po projektu iznosi od 10 tisuća do milijun eura.

Rok za podnošenje zahtjeva za potporu i dostavu Potvrde o podnošenju zahtjeva za potporu je od 15. veljače 2022. godine od 12:00 sati do 5. svibnja 2022. godine do 12:00 sati, napominju iz APPRRR-a.

Sva natječajna dokumentacija nalazi se na poveznici: