Javni poziv za dodjelu potpora za povećanje konkurentnosti mikro poduzetnicima na području Zadarske županije za 2023. godinu

Zadarska županija kao provoditelj Programa za dodjelu potpora za povećanje konkurentnosti mikro poduzetnicima dana 5. lipnja 2023. godine objavila je Javni poziv za dodjelu potpora za povećanje konkurentnosti iz Proračuna Zadarske županije za 2023. godinu

Pravo na podnošenje prijava, korisnici potpora su mikro subjekti malog gospodarstva definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva. To su poduzetnici koji imaju:

• najmanje 2 zaposlena, a manje od 10 zaposlenih u mjesecu prije objave javnog poziva (u travnju 2023.),
  • sjedište na području Zadarske županije,
  • poslovanje na području Zadarske županije i
  • obavljaju djelatnost tijekom cijele godine.

Namjena dodjele potpora je očuvanje i poticanje poslovne aktivnosti za mikro poduzetnike. Bespovratne potpore dodjeljuju se za nabavu opreme za proizvodne i uslužne djelatnosti, unutrašnje uređenje proizvodnog prostora i uslužnog prostora.

Pojedinačni iznos potpore može iznositi najviše 3.000,00 eura.

U tekstu Javnog poziva objavljenog na mrežnoj stranici Zadarske županije propisani su namjena i uvjeti dodjele potpore, visina iznosa potpore, korisnici potpora, potrebna dokumentacija za obradu Zahtjeva, postupak dodjele potpora te ostala pitanja vezana za provedbu Programa.

Pozivamo mikro poduzetnike koji zadovoljavaju uvjete Programa da podnesu zahtjev za dodjelu potpore.

Krajnji rok za podnošenje prijava je 60 dana od dana objave Javnog poziva na mrežnoj stranici Zadarske županije.

OBJAVLJENO 5. lipnja 2023. godine